poniedziałek, 15 marca 2010

dwa tygodnie lata w środku zimy


Dunas de Maspalomas, foto: mój brat :-)
Specjalnie wymyśliłem, żeby odwiedzić brata na Wyspach Kanaryjskich właśnie w lutym, w środku zimy. Pomyślałem sobie, że taka dwutygodniowa odskocznia od mrozów i śniegów dobrze mi zrobi i pomoże przetrwać najgorszą porę roku. Nie przypuszczałem jednak, że efekt będzie aż tak silny!

Bo zwykle było tak, że to ja narzekałem na zimę. Inni kontemplowali piękno płatków śniegu, wdychali pełną piersią czyste powietrze w słoneczny mroźny poranek... A ja zakutany w kaptury i rękawice robiłem wszystko, aby się od tego zimna odizolować.

 A w tym roku - nie poznaję sam siebie. Odkąd tylko zarezerwowałem bilet do ciepłych krajów, czyli na kilka tygodni przed wyjazdem, od razu innym okiem zacząłem spoglądać na zimę. Teraz od mojego powrotu minął już prawie miesiąc, a ja dalej z uśmiechem odśnieżam codziennie rano samochód, beztrosko taplam się w śniegu i ślizgam na nierównych chodnikach.

 Mówię wam, takie naładowanie wewnętrznych akumulatorków w środku zimy jest bezcenne. Kto tylko może, niech już sobie rezerwuje urlop na początek przyszłego roku :-)

6 komentarzy:

 1. To zdjęcie jest pełne szczęścia i wakacyjnej lekkości bytu. Trudno przestać na nie patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam takie plany ale ...
  Mieszkam domku jednorodzinnym i ogrzewam go piecem węglowym :(
  I nie mam kogo sprowadzić by dorzucał do pieca jak sobie wyjadę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądasz, jakbyś stał na brzuchu ogromnej kobiety, rozpalonej słońcem, o piaskowym kolorze skóry, naznaczonej tatuażem śladów ludzkich stóp. A za plecami,jej porośnięte łono, nabrzmiałe gorącem - rozgrzanego słońcem powietrza, a może wewnętrznym ogniem? Bardzo erotyczny obrazek:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietne zdjecie, no i Ty, bez zarostu ;)wiolinka

  OdpowiedzUsuń
 5. Oksyd;
  Świetny komentarz, cóż za finezja skojarzeń... Pozytywnie rozwaliłaś mnie na łopatki :))) Naprawdę widać, że jesteś spragniona wiosny. Jedyne pocieszenie - nie Ty jedna... :)
  (a tak między nami - czy na Wyspach Kanaryjskich kobiety nie uznają podstrzyżyn?;)

  Autor;
  Dobry pomysł z urlopem na początku roku. Jeszcze brat na wyspach by się przydał :)

  OdpowiedzUsuń