wtorek, 26 maja 2009

Przełęcz Puchaczówka


Przełęcz Puchaczówka, originally uploaded by Hodowca.
Jakiś czas temu gdy zwiedzałem Kotlinę Kłodzką, podczas przejazdu przez Przełęcz Puchaczówka moje oczy ucieszył pewien widoczek. Wysiadłem z auta, odszedłem kilka kroków i zrobiłem zdjęcie (kliknij tu żeby je zobaczyć). A potem odwróciłem się i chciałem już wsiąść z powrotem, gdy zobaczyłem widok jeszcze ciekawszy. I zrobiłem drugie zdjęcie (kliknij tu).

To był kwiecień, w górach jeszcze zima. Dlatego gdy dwa lata później ponownie odwiedziłem te okolice - tym razem latem - to specjalnie wybrałem trasę przez Puchaczówkę. I z pamięci strzeliłem fotkę jak najbardziej podobną. Widzicie ją powyżej :-)

Czarna Góra - widok z Przełęczy Puchaczówka Przełęcz Puchaczówka

4 komentarze:

 1. Jak na zdjęcie zrobione ze środka samochodu całkiem ładnie Ci wyszło - szyby miałeś ganz czyste :-) Ale Mariusz - czyżby ogarniało Cię już lenistwo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę lenistwo, a trochę brak czasu. Tamtego dnia odwiedzałem Kotlinę wcale nie turystycznie, choć moim zadaniem było właśnie robienie zdjęć. Zrobiłem ich sporo i może dlatego nie chciało mi się już wysiadać na to jedno :-P

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem Cię, generalnie mi w tym nic osobiście nie przeszkadza poza dolnym lewym rogiem.
  Ładny kontrast - użyłeś tu szarej połówki czy polara? A może to przeróbka po filtrowaniu IR?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałem wykadrować ten róg, ale kompozycja się psuła. Używałem polara, którego na tak na marginesie uwielbiam i nadużywam :)

  OdpowiedzUsuń